Powiat parczewski: Areszty za wyłudzenie 150 tys. zł 

  • 13.09.2021, 15:41
  • (el)
Powiat parczewski: Areszty za wyłudzenie 150 tys. zł  fot. Policja
W sierpniu wyłudzili od mieszkanki powiatu ponad 150 tys. zł. W ręce policjantów wpadli, kiedy próbowali wypłacić część gotówki z jednego ze śląskich banków.

Poszukiwaniem oszustów zajmowali się funkcjonariusze służby kryminalnej parczewskiej komendy. Dzięki współpracy z mundurowymi z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach oraz funkcjonariuszami z KMP w Gliwicach podejrzani zostali namierzeni i zatrzymani.

- Sprawcy w ręce policjantów wpadli 9 września w momencie, kiedy próbowali wypłacić część gotówki z jednego ze śląskich banków - informuje starszy sierżant Ewelina Semeniuk z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. - Trzej mieszkańcy województwa śląskiego w wieku 29-65 lat usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. 

 Przypomnijmy, że pokrzywdzona została oszukana w trakcie rozmowy telefonicznej po tym, jak uwierzyła w dobre intencje rozmówców. Nieznajomy mężczyzna podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji oznajmił, że ktoś włamał się na jej konto bankowe i jak najszybciej należy zabezpieczyć znajdujące się na nim środki.

Rozmowa była na tyle realna, że nie wzbudziła w kobiecie żadnych podejrzeń. W efekcie przekazała ona przestępcom swoje oszczędności, poprzez dwukrotną autoryzację przelewu na podane konto bankowe. - Prosimy o zachowanie szczególnej czujności przy transakcjach internetowych - apeluje Ewelina Semeniuk.  

(el)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe