Międzyrzec Podlaski: Miasto ma najlepsze oświetlenie

  • 14.09.2021, 08:42
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Międzyrzec Podlaski: Miasto ma najlepsze oświetlenie fot. Paulina Chodyka-Łukaszuk
Miasto zdobyło drugie miejsce w prestiżowym ogólnopolskim konkursie na najlepiej oświetlony samorząd i oświetleniową inwestycję, organizowanym przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Niedawno w międzyrzeckim magistracie odbyło się uroczyste wręczenie nagrody.

8 września burmistrz odebrał z rąk prezesa PZPO Marka Orłowskiego nagrodę za zajęcie przez Międzyrzec Podlaski drugiego miejsca w ogólnopolskim konkursie na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2020 roku oraz na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2020 roku.

Komisja konkursowa doceniła samorząd w kategorii „Oświetlenie dróg i terenów publicznych” za projekt „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Międzyrzecu Podlaskim”. Patronat nad konkursem objęli: Izba Architektów RP, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. 

– Międzyrzecka inwestycja zdecydowanie się wyróżnia i jest przykładem dobrego podejścia władz do poprawy jakości życia mieszkańców. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu odpowiedniego rodzaju oświetlenia ledowego, do tego ledy wykorzystano również w istniejących stylizowanych oprawach oświetleniowych. Zastosowano specjalny system automatyki, który pozwala na sterowanie każdą oprawą. Inwestycję przeprowadzono na istniejących slupach, co było dodatkowo wielką trudnością. Ostatecznie uzyskano bardzo dobre efekty oświetleniowe i duże oszczędności energii elektrycznej – wyjaśniał Marek Orłowski, prezes Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego. W sumie w mieście wymieniono ponad 1760 opraw na te bardziej energooszczędne. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 14 września

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe