Biała Podlaska: Do końca oddany sprawom mieszkańców

  • 14.09.2021, 08:50
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Do końca oddany sprawom mieszkańców fot. Adam Trochimiuk/Archiwum
W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Białej Podlaskiej, oraz radni miejscy i urzędnicy magistratu pożegnali Stefana Parafiniuka, radnego miejskiego kilku kadencji. Odszedł w wieku 70 lat. Do końca aktywnie działał na rzecz bialczan. - To był człowiek, który działanie stawiał ponad promowanie swojej osoby. Był jak defensywny pomocnik na boisku, mało widoczny podczas meczu, ale mocno pracujący na sukces drużyny – mówi Bogusław Broniewicz, przewodniczący rady miasta Biała Podlaska

Bliscy i mieszkańcy Białej Podlaskiej pożegnali radnego w sobotę 11 września, podczas mszy żałobnej w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. - O tym jakim był człowiekiem świadczyć może fakt, że żegnały go tłumy – mówi Edward Borodijuk, radny miejski klubu Zjednoczonej Prawicy.

- Znaliśmy się ze Stefanem kilkadziesiąt lat, odkąd razem byliśmy w radzie rodziców w szkole naszych synów. Można powiedzieć, że się przyjaźniliśmy. To był człowiek całym sercem oddany sprawom mieszkańców i miasta. Był bardzo aktywnym radnym, nie było sprawy, której nie potrafiłby załatwić. To był radny, który jak mało kto czuł samorządność i pracę w radzie miasta.

Nie bez wzruszenia wspomina go również szef klubu Koalicji Obywatelskiej w radzie miasta, Robert Woźniak, który z radnym Parafiniukiem, jak mówi znał się od 12 lat. - Nawet w ostatnich tygodniach, gdy było już widać, ze choroba mu doskwiera coraz bardziej, uczestniczył w komisjach rady miasta. Był ogromnym społecznikiem. Sprawy, których się podejmował, były dla niego niezwykle ważne, a nie odmawiał pomocy nikomu. Trudno będzie go zastąpić w radzie miasta – przyznaje radny Woźniak. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 14 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe