Region: Nasi ratownicy pracują normalnie

  • 14.09.2021, 08:55
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Region: Nasi ratownicy pracują normalnie fot. Adam Trochimiuk/Archiwum
Od początku września pracownicy służby zdrowia protestują w całej Polsce. Domagają się m.in. wyższych płac. Na ulice wielu polskich miejscowości zamiast karetek wysyłane są śmigłowce, a dyspozytorzy odbierają dramatyczne telefony. Na szczęście na obszarze działania Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej ratownicy medyczni pracują normalnie, wyjeżdżając na każde wezwanie i udzielając pomocy potrzebującym. 

Z całej Polski napływają do mediów tego typu relacje: – Słuchaj, mam tutaj osobę, jak twierdzi, po pobiciu, z ranami otwartymi na głowie. Osoba leczy się kardiologicznie, ma zaburzenia widzenia. Także chciałbym zapytać, jak długo będziemy czekać na najbliższą załogę? – takie pytanie postawił stołeczny policjant dyspozytorce pogotowia. W odpowiedzi usłyszał, że wolnych zespołów nie ma. Działo się to 1 września, kiedy to ratownicy medyczni rozpoczęli protest.

Pacjenci mogą czuć się bezpieczni

 W obrębie działania Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej ratownicy pracują normalnie. – Z końcem sierpnia Związki Zawodowe działające w Stacji poinformowały mnie o planach czynnego włączenia się w ogólnopolską akcję protestacyjną koordynowaną przez Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych, informując jednocześnie, że podjęte działania nie są skierowane w zarządzającego stacją. W Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej działa pięć związków zawodowych. Mogę śmiało powiedzieć, że rozmowy i negocjacje, których się wspólnie podjęliśmy przynoszą efekty. Dzięki nim unikamy nieprzyjemnych sytuacji i na tą chwilę nie grozi nam żadna akcja protestacyjna – mówi dyrektor bialskiego pogotowia Artur Kozioł.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 14 września

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe