Najpiękniejszy wieniec w województwie!

  • 14.09.2021, 09:05
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Najpiękniejszy wieniec w województwie! fot. GOK Sosnówka
Grupa wieńcowa z sołectwa Dębów wraz z zespołem śpiewaczym i dziećmi z Rozwadówki reprezentowała w minioną niedzielę powiat bialski na Dożynkach Wojewódzkich w Lubyczy Królewskiej. Zachwyciła komisję i zajęła pierwsze miejsce w kategorii "najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy". W nagrodę za rok jako reprezentacja województwa lubelskiego pojedzie na Dożynki Prezydenckie do Spały. 

W Sosnówce, jak co roku, także i w tym roku zorganizowano konkurs gminny na najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy.

– Zgłosiły się 4 sołectwa, które zajęły pierwsze miejsca. Natomiast do wojewódzkiego konkursu na najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy zgłosiły się 2 sołectwa – Dębów i Wygnanka. 8 września do naszej gminy przyjechała komisja konkursowa z Lublina składająca się przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Muzeum Wsi Lubelskiej. Na Dożynki Wojewódzkie w Lubyczy Królewskiej zaprosiła sołectwo Dębów z sołtys Edytą Cenian – opowiada dyrektor GOK-u w Sosnówce Jolanta Mikulska

- Pojechaliśmy na dożynki wojewódzkie, nie wiedząc po jaką nagrodę. Reprezentowaliśmy powiat bialski i byliśmy z tego dumni. Podczas oceny brana była również pod uwagę prezentacja wieńca i ośpiewanie. Dlatego pojechaliśmy z Zespołem Śpiewaczym z Rozwadówki pod kierownictwem Jadwigi Szypiło. Śpiewaniu towarzyszyły też dzieci i młodzież z Rozwadówki. Dzieci pokazały też część obrzędu żniwnego, która zachwyciła komisję. Była pod wrażeniem, że młodzi ludzie angażują się w takie działania – cieszy się dyrektor GOK w Sosnówce. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 14 września

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe