Biała Podlaska: Prace przy tunelu znów stanęły

  • 15.09.2021, 09:06
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Prace przy tunelu znów stanęły fot. Archiwum
Z końcem sierpnia miały zakończyć się prace przy budowie dojazdów do bezkolizyjnego przejazdu kolejowego w ciągu ulic Lubelska/Witoroska. Okazuje się jednak, że finał robót znów się przesunie, bo w złym miejscu zaprojektowano przepompownię, która odprowadzać ma wody opadowe z tunelu pod torami.

Biorąc pod uwagę, że pierwotnie dojazdy do tunelu miały być gotowe w 2019 roku, obecne przesuniecie realizacji prac, o (jak zapowiada bialski magistrat i PKP PLK) dwa miesiące, zdaje się błahostką. Faktem jest jednak, że prace przy dojazdach miały zakończyć się z końcem wakacji, o czym jeszcze dwa miesiące temu zapewniali bialscy urzędnicy. Termin minął, a końca prac nie widać.

- Podczas realizacji prac w rejonie budowy skrzyżowania bezkolizyjnego w ciągu ul. Lubelskiej/Witoroskiej konieczna była zmiana lokalizacji przepompowni, która po wybudowaniu będzie służyła do odprowadzania wód opadowych z tunelu drogowego pod wiaduktem kolejowym. Modyfikacja w dokumentacji projektowej wymagała pozyskania nowego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej przez Urząd Miasta Biała Podlaska. Wojewoda lubelski 5 sierpnia br. wydał zgodę na wprowadzenie zmian. Zgodnie z deklaracją wykonawcy, który realizuje zadanie na zlecenie miasta Biała Podlaska, uruchomienie przepompowni nastąpi do 24 września – informuje Rafał Wilgusiak z sekcji prasowej PKP PLK. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 14 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anonim
Anonim 24.09.2021, 09:44
Końca nie będzie tych przeróbek. Kto to zaprojektował że cały czas coś zmieniają i w nieskończoność będą ga budować przerabiać itd. W Chinach w dwa miesiące by to zrobili i zapomnieli a w Polsce mają czas na wszystko i tak większość budów w Polsce wygląda...
Stefan
Stefan 24.09.2021, 18:08
Nie obrażaj Chińczyków ... Oni taką robotę od podstaw do zakończenia, zrobiliby w 1 TYDZIEŃ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe