Gmina Piszczac: Chleb, wieńce i Biały Miś

  • 15.09.2021, 09:28
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Piszczac: Chleb, wieńce i Biały Miś fot. Justyna Lesiuk-Klujewska
Piękna słoneczna pogoda, kolorowe wieńce dożynkowe, regionalne przysmaki, ludowa muzyka i wiele atrakcji. Tak można podsumować tegoroczne dożynki gminne w gminie Piszczac. – Dziękujemy za waszą pracę i wasz trud – wybrzmiało w przemówieniach do rolników. 

Wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę, 12 września. Wprawdzie odwołano Bieg po zdrowie i Nordic Walking, ale dalsza część imprezy obfitowała w wiele stałych pozycji. Rolnicy podziękowali za tegoroczne plony podczas mszy św. odprawionej w kościele parafialnym w Piszczacu. Następnie barwny korowód przemaszerował na boisko Lutni Piszczac, gdzie odbyła się ceremonia przekazania chleba. Tegorocznym starostami dożynek byli Mariusz i Alicja Woromiej z Kościeniewicz. 

Wszystkie wieńce na podium

W niedzielę na uroczystości nie mogło zabraknąć różnorodnych wieńców do dożynkowych i pięknie udekorowanych stoisk, przygotowanych przez sołectwa gminy. Tradycyjnie można było spróbować regionalnych potraw i napojów. Wieńce były tak starannie i bogato wykończone, że komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody za 1. miejsca ex aequo wszystkim sołectwom: Wyczółkom, Chotyłowi, Ortelowi Królewskiemu II, Zahorowi, Połoskom Starym, Połoskom, Piszczacowi, Piszczacowi Kolonii, Piszczacowi I, Piszczacowi III i Kościeniewiczom. Wiele emocji wzbudził też Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Piszczac, w którym trzecie miejsce zajęło sołectwo, Kościeniewicze III, drugie – Piszczac Kolonia, a pierwsze – Piszczac III. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 14 września

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe