Łomazy: Tego wieczoru wszyscy stali się jedną wielką rodziną

  • 16.09.2021, 08:31
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Łomazy: Tego wieczoru wszyscy stali się jedną wielką rodziną fot. Justyna Lesiuk-Klujewska
Muzyka łagodzi obyczaje i łączy ludzi. Potwierdza to koncert "Muzyka Narodów Południowego Podlasia". Ze sceny zbudowanej w łomaskim parku popłynęły słowa i dźwięki w wielu bliskich nam językach. Na koniec wystąpił zespół Kombi. – Dzięki, że byliście z nami w Łomazach. Muzyczne spotkanie w ogniu emocji – komentował później na swoim facebookowym profilu. Słowo Podlasia objęło wydarzenie patronatem medialnym. 

Taki koncert odbył się w Łomazach po raz pierwszy. – Mieszkańcy gminy mogą dziś posłuchać piosenek białoruskich, litewskich, ukraińskich, rosyjskich, a także jidysz. Wydarzenie to odbywa się dzięki umowie podpisanej pomiędzy Gminnym Ośrodkiem Kultury a Urzędem Marszałkowskim. GOK na organizację koncertu uzyskał kilkadziesiąt tysięcy złotych ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – mówił w niedzielę wójt gminy Łomazy, Jerzy Czyżewski

Zaśpiewali i zagrali rodzimi artyści

– Cieszymy się, że to wydarzenie może się odbyć w tym roku. Koncert zaplanowany na 2020 r. został niestety odwołany. Warto podkreślić, że gmina Łomazy od kilkuset leci słynie z otwartości, gościnności. Ludzie spotykają się tu dziś, spotykali się też kiedyś Polacy, Rusini, Tatarzy, Ukraińcy i zawsze społeczność była bardzo gościnna – zaznacza Jerzy Czyżewski. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 14 września

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe