Złoty medal dla bialskiego szpitala

  • 16.09.2021, 19:53
  • red.
Złoty medal dla bialskiego szpitala fot. Adam Trochimiuk/Archiwum
Bialski szpital otrzymał złoty medal w rankingu "Maluchy na Brzuchy" za wspieranie dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry pomiędzy noworodkiem a matką.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej otrzymał złoty medal w rankingu „Maluchy na Brzuchy” za wspieranie dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie drogami natury. Tytuł przyznano na podstawie raportu z ankiet Fundacji "Rodzić po Ludzku".

Kontakt skóra do skóry pomiędzy noworodkiem a matką wpływa na obniżenie poziomu stresu związanego z porodem i działaniem bodźców zewnętrznych, podnosi poczucie bezpieczeństwa, uspokaja, pomaga tworzyć więzi między matką a dzieckiem, a nade wszystko stanowi integralną część procesu laktacyjnego, który uruchamia się w odpowiedzi na bodźce wynikające z bliskości i nawiązywania wzajemnych relacji.

"W naszym szpitalu mama może cieszyć się dzieckiem zaraz po porodzie, tuląc w ramionach i karmiąc noworodka bez zakłócania tych chwil zabiegami i procedurami poporodowymi, które mogą być odłożone na później. Dokładamy wszelkich starań, aby odsetek niezakłóconych kontaktów skóra do skóry w naszym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym był jeszcze wyższy" – czytamy na stronie szpitala.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe