Radzyń Podlaski: Opowieść o 50-ciu latach radzyńskiego zakładu

  • 17.09.2021, 10:12
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Opowieść o 50-ciu latach radzyńskiego zakładu fot. SM Spomlek
Pół wieku istnienia radzyńskiego zakładu mleczarskiego Spółdzielczej Mleczarni Spomlek stało się przyczynkiem do napisania historii firmy i ludzi ją tworzących. Tak powstała książka „Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek. Ludzie. Historia. Wydarzenia”.

- Ta książka nie jest suchą kroniką ułożonych chronologicznie wydarzeń. Ta książka jest o ludziach z historią w tle. Historia naszej spółdzielni tworzona jest dalej każdego dnia. Wierzę, że za kolejne 50 lat ktoś uzna, że to, co robimy dzisiaj, było ważne – pisze we wstępie do publikacji Edward Bajko, prezes Spomleku.  

W siedmiu rozdziałach zawartych na 260 stronach przypomniano historię Spółdzielni począwszy od 1909 roku. - Chcieliśmy to wszystko opowiedzieć, pokazać na wyjątkowych fotografiach, żeby czas nie zabrał nam tej wspaniałej historii Spółdzielni. Album jest zwieńczeniem pracy kilku pokoleń pracowników i dostawców mleka. To dla nich i o nich jest ta książka – mówi Aneta Mostowiec, współautor książki i rzecznik prasowy SM Spomlek. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 14 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe