BIAŁA PODLASKA: Burza po naszym artykule

  • 21.09.2021, 10:34 (aktualizacja 21.09.2021, 12:34)
  • Joanna Danielewicz
BIAŁA PODLASKA: Burza po naszym artykule
- Prezydentowi chyba mieszają się role w jakich występuje, skoro nie potrafi jasno określić, czy otrzymał pogróżki jako prezydent czy osoba prywatna. Jeśli jako osoba prywatna, to jego szef gabinetu powinien dostać po premii, że z urzędu złożył zawiadomienie – tak Jan Jakubiec szef klubu Biała Samorządowa komentuje reakcję prezydenta Michała Litwiniuka na doniesienia prasowe o kierowanych pod jego adresem pogróżkach. – Pan prezydent niech się zdecyduje, albo zgłasza sprawę z urzędu jaki sprawuje, bo czuje się zagrożony, albo z powództwa cywilnego – dodaje szef klubu Zjednoczonej Prawicy, Dariusz Litwiniuk.

Bialscy radni komentują w ten sposób podaną przez Słowo Podlasia do publicznej wiadomości informację, że prokuratura bada sprawę gróźb karalnych kierowanych pod adresem prezydenta Michała Litwiniuka. Pogróżki miały przyjść drogą mailową. Jak ustaliliśmy materiały z dochodzenia w sprawie kierowania gróźb pozbawienia życia, pod adresem Michała Litwiniuka, policja przesłała do prokuratury jeszcze w sierpniu. - Zawiadomienie złożył pracownik urzędu, natomiast wniosek o ściganie złożył pokrzywdzony, z uwagi na wcześniejszą nieobecność – wyjaśniała Słowu Podlasia Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej. Natomiast prokurator rejonowa Edyta Winiarek poinformowała: - Zawiadomienie w sprawie kierowania gróźb pod adresem Michała L. złożył w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej naczelnik gabinetu prezydenta. Groźby zostały zawarte w wiadomości elektronicznej przesłanej na adres poczty elektronicznej Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Ich adresatem jest Michał L.

Do informacji prasowej opublikowanej w ubiegłym tygodniu przez tygodnik Słowo Podlasia prezydent Michał Litwiniuk odniósł się na swoim profilu facebookowym (przed publikacją miejscy urzędnicy, czyli Wojciech Sosnowski, szef gabinetu prezydenta i rzecznik magistratu Gabriela Kuc–Stefaniuk nie chcieli się ustosunkować. Rzecznik Kuc-Stefaniuk stwierdziła jedynie, że są to sprawy osobiste prezydenta).

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 21 września

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czarny Bosak
Czarny Bosak 21.09.2021, 15:37
Może to poseu Braun "Szczęść Może" wysmarował elegancki e-mail w swoim stylu a białe podlasiaki robią alarm...

Pozostałe