BIAŁA PODLASKA: Do wojewody w sprawie Sidorskiej

  • 21.09.2021, 12:31 (aktualizacja 21.09.2021, 12:43)
  • Joanna Danielewicz
BIAŁA PODLASKA: Do wojewody w sprawie Sidorskiej Adam Trochimiuk
Radni Zjednoczonej Prawicy chcą wzmocnić starania miasta o uzyskanie rządowego wsparcia finansowego w kwestii remontu I odcinka ul. Sidorskiej. – Liczymy na to, że tym razem uda się pozyskać miastu pieniądze z rządowego funduszu drogowego – mówi Dariusz Litwiniuk, szef klubu radnych Prawicy.

Plan remontu ul. Sidorskiej zakładał, że będzie robiona etapami. Wiosną tego roku miasto liczyło na dofinansowanie modernizacji odcinka od rogatek miasta do Al. Solidarności. Postanowiło zawnioskować do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o 3 mln 320 tys. dofinansowania. Po ogłoszeniu rozdysponowania dotacji okazało się, że Sidorska na liście podstawowej się nie znalazła. Na liście rezerwowej zajęła 17. pozycję na 27 miejsc. We wniosku o dofinansowanie z rządowej puli, wartość inwestycji określono na 5 mln 534 tys. zł.

Miasto powtórnie zawnioskowało do funduszu o dotację na tę ulicę. Tym razem zabiegi magistratu wspierają radni z opozycyjnej Zjednoczonej Prawicy. – Wiemy, że prezydent do rządowego programu złożył wnioski na dwa odcinki drogowe, w tym na Sidorską. Nie jesteśmy obojętni na takie zabiegi miasta. 7 września wystąpiliśmy z oficjalnym pismem do wojewody, ze wzmocnieniem wniosków miasta  Biała Podlaska. Wiemy oczywiście, że odbywa się konkurs, ale jeśli można tak powiedzieć, lobbujemy na rzecz szczególnie ul. Sidorskiej – mówi Dariusz Litwiniuk. – Wskazujemy, że jest to najdłuższa ulica w mieście z nawierzchnią w bardzo złym stanie, stanowiącym zagrożenie dla użytkowników i mieszkańców. Ruch na tej ulicy jest bardzo duży, bo to kierunek dla wjeżdżających i wyjeżdżających z miasta. Dlatego uważamy, że remont nawierzchni na tej ulicy musi zostać wykonany.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 21 września

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe