PARCZEW: Zawody z ważnym przesłaniem

  • 24.09.2021, 09:31
  • Piotr Pyrkosz
PARCZEW: Zawody z ważnym przesłaniem
Już po raz ósmy pasjonaci wędkarstwa rywalizowali w Otwartych Zawodach Spinningowych o Puchar Starosty Powiatu Parczewskiego. Na jeziorze Bialskim o tytuł najlepszego rywalizowało ponad pół setki wędkarzy. Słowo Podlasia było patronem medialnym wydarzenia.  

Organizatorami zawodów było Koło PZW Parczew-Miasto wraz ze Społeczną Strażą Rybacką w Parczewie. Impreza dzięki świetnej organizacji, z biegiem lat stała się prawdziwą wizytówką regionu, na którą zjeżdżają miłośnicy wędkarstwa z najodleglejszych zakątków Polski. - Na starcie stanęło 54 zawodników pochodzących z różnych kół Polskiego Związku Wędkarskiego. Połów trwał pięć i pół godziny. Wędkarze mogli zająć dowolne stanowisko w obrębie jeziora Bialskiego. Punktowane były szczupaki, okonie, sandacze i sumy. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwały ekipy sędziowskie, które dokonywały pomiaru ryb, następnie wszystkie okazy trafiały do wody. Pogoda była doskonała i wprost wymarzona do połowu drapieżników, co wyraźnie przełożyło się na wyniki. Złowiono sześć punktowanych szczupaków i jedenaście okoni. Najdłuższy szczupak mierzył 80,5 cm, zaś najdłuższy okoń 28 cm - mówi Krzysztof Wroński, prezes Koła PZW Parczew Miasto, gospodarz zawodów. 

Jak podkreśla pomysłodawca imprezy Sławomir Olszewski, organizatorom szczególnie zależało na zintegrowaniu środowiska wędkarskiego - Propagujemy zasady zdrowej rywalizacji, chcąc młodemu pokoleniu wędkarzy pokazać, że nie trzeba każdej złowionej ryby zabierać do domu, żeby się dobrze bawić. Wędkarstwo to styl życia, zobowiązujący do troski o środowisko naturalne, w tym łowiska. Przecież przygoda z wędkowaniem nie zawsze musi się przecież kończyć rybą na patelni. Lepiej gdy trafi ona z powrotem do wody, a wówczas jeziora, rzeki i inne akweny zarybiać się będą naturalnie, a nie sztucznie dopuszczanym narybkiem - mówi Sławomir Olszewski.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 21 września

Klasyfikacja generalna

1. Danilewicz Marian – 3250 pkt.

2. Iwanek Rafał – 1400 pkt.

3. Protaś Tomasz – 1200 pkt.

4. Wawrzyszak Sebastian – 1150 pkt.

5. Lament Jakub – 1100 pkt.

6. Bogucki Marek – 540 pkt.

7. Kocowski Karol – 480 pkt.

8. Grobelski Tomasz – 420 pkt.

9. Grzywaczewski Norbert – 180 pkt.

10. Grzywaczewski Krzysztof – 140 pkt.

Piotr Pyrkosz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe