GMINA WOHYŃ: Minister rolnictwa wizytował gospodarstwo

  • 01.10.2021, 08:07
  • (joan)
GMINA WOHYŃ: Minister rolnictwa wizytował gospodarstwo LUW
Grzegorz Puda, minister rolnictwa podczas objazdu po województwie lubelskim odwiedził Wólkę Zdunkówkę i jedno z gospodarstw w tej miejscowości.

Gospodarzami, którzy oprowadzali ministra po swojej posiadłości byli Jolanta i Sławomir Tupikowscy. Mieszkańcy Wólki Zdunkówki uprawiają rzepak ozimy, kukurydza na ziarno i soja. Podczas spotkania z ministrem mieli okazję zaprezentować innowacyjne technologie jakie stosują w produkcji. - Będziemy wspierać gospodarstwa rodzinne, których na Lubelszczyźnie jest bardzo wiele. Chcemy, aby te wartości, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie, czyli również tradycja i to wszystko co związane jest z prowadzeniem gospodarstwa służyło przyszłym pokoleniom. Chcemy, by młodzi ludzie chcieli pozostawać na wsi, aby czuli, że jest to opłacalne i aby się nie wstydzili, że pozostają na wsi. To jest jeden z naszych priorytetów naszego rządu – zapewniał minister Grzegorz Puda.  

Podczas objazdu po województwie lubelskim odwiedził również Stasin w gminie Konopnica i Kosiorów w powiecie opolskim. Spotkał się również z szefostwem ODR w Końskowowli. Tu ministrowi towarzyszył wojewoda Lech Sprawka. W objeździe po gospodarstwach województwa lubelskiego ministrowi towarzyszył natomiast Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski.

 

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe