Krynica Vitamin zaprasza do Platerowa na wspólne bieganie

  • 30.09.2021, 14:45
  • (AK)
Krynica Vitamin zaprasza do Platerowa na wspólne bieganie Krynica Vitamin
Po dwóch latach przerwy do Platerowa wracają biegacze, by rywalizować w półmaratonie i biegu na 5 kilometrów. Nie zabraknie również biegów dla dzieci i młodzieży (200, 300 i 400 metrów) oraz marszu nordic walking (5 km). Głównym sponsorem biegu jest Krynica Vitamin, jeden z największych polskich producentów napojów bezalkoholowych i niskoalkoholowych.

„10. Biegiem przez Platerów” już w niedzielę 3 października, organizatorem zawodów jest Fundacja Ultramaratonu Nadbużańskiego. Start i meta w okolicach Biblioteki Publicznej w Platerowie, ul. Dworcowa 21. Biegi dzieci rozpoczną się o godzinie 11, półmaraton – o godzinie 12, a bieg i marsz z kijkami na 5 km – o godzinie 12.15. Na najlepszych czekają nagrody i puchary. - Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu finansowemu trzystu biegaczy i biegaczek, w tym dzieci i młodzież, pobiegnie w Platerowie. Wspieranie lokalnej społeczności jest jednym z naszych priorytetów. Chętnie angażujemy się w akcje społeczne, proekologiczne, sportowe. Zachęcamy do biegania, co jest szczególnie ważne po okresach zamknięcia w domach, spowodowanych pandemią koronawirusa - mówi Tomasz Kułakowski, rzecznik Krynicy Vitamin.

Pracownicy Krynicy Vitamin rozstawią podczas biegów w Platerowie stoisko i będą opowiadać o warunkach zatrudnienia w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku, leżącym na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego. Krynica Vitamin poszukuje wysokospecjalizowanych pracowników, m.in. automatyków, mechaników i laborantów. - Będziemy mocno dopingować biegaczy, a jednocześnie zachęcać mieszkańców powiatu łosickiego do pracy w naszym zakładzie. Rozbudowujemy się i zwiększamy możliwości produkcyjne, jesteśmy otwarci na nowe znajomości. Kandydatkom i kandydatom oferujemy stabilne zatrudnienie, umowę o pracę i możliwości rozwoju w naszych strukturach – dodaje Tomasz Kułakowski.

W zakładzie produkcyjnym Krynicy Vitamin, leżącym na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego, pracuje ponad 300 osób. Wraz z dynamicznym rozwojem spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, poszukuje nowych pracowników. Krynica Vitamin to firma rodzinna z wyłącznie polskim kapitałem. Krynica Vitamin to firma wielokrotnie nagradzana. We wrześniu otrzymała dwa „Niedźwiedzie Biznesu” - wyróżnienia w konkursie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie i „Słowa Podlasia” w kategorii „pracodawca roku” i „duże przedsiębiorstwo”. W lipcu otrzymała nagrodę biznesową Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej w kategorii „Lider Przedsiębiorczości”. W marcu w plebiscycie „Tygodnika Siedleckiego” Krynica Vitamin zdobyła tytuł Firmy Roku 2020 - Lidera Innowacyjności.

 

O Krynicy Vitamin:

Zakład produkcyjny Krynicy Vitamin SA znajduje się w najdalej wysuniętym na wschód powiecie województwa mazowieckiego (łosickim). Dziadkowskie-Folwark to niewielka wieś leżąca na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego. Krynica Vitamin zatrudnia w zakładzie ponad 300 osób. Zakład znajduje się na 5,5 hektarowej działce, to powierzchnia równa prawie 8 pełnowymiarowym boiskom piłkarskim. Hala produkcyjna ma powierzchnię 7,5 tys. m2, magazyn wyrobu gotowego to 15,5 tys. m2, natomiast magazyn surowców i opakowań ma powierzchnię 3,5 tys. m2. Wkrótce Krynica Vitamin planuje oddać do użytku halę do konfekcjonowania produktów o powierzchni 3 tys. m2.

Krynica Vitamin SA jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2015 roku. Obecnie znajduje się w prestiżowym indeksie sWIG80. Firma zajmuje się rozlewem usługowym dla globalnych marek oraz sieci handlowych. W 2020 r. Krynica Vitamin wyprodukowała na południowym Podlasiu 457 milionów sztuk napojów.

Od stycznia 2021 r. w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku Krynica Vitamin korzysta z energii elektrycznej, pochodzącej w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. To efekt rocznego kontraktu z PGE Obrót, spółką zajmującą się w Grupie PGE sprzedażą energii m.in. dla firm. Deklarowany wolumen zakupowy to prawie 10 gigawatogodzin, co pozwoliłoby zapewnić energię elektryczną dla około 2400 gospodarstw domowych.

Spółka realizuje szereg projektów proekologicznych. Planuje zainwestować ok. 10 mln zł w dalszą rozbudowę oczyszczalni ścieków, ale decyzja jest uzależniona od otrzymania pozwoleń administracyjnych. Czas oczekiwania na decyzje organów znacznie wydłużył się z powodu pandemii koronawirusa. Rozbudowa oczyszczalni pochłonęła w poprzednich latach 5 mln zł. Krynica Vitamin nieprzerwanie inwestuje w modernizację i rozbudowę linii produkcyjnych oraz urządzeń do pakowania.

 

(AK)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe