Interwencja na tropie artykułu w Słowie Podlasia

  • 13.10.2021, 09:08
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Interwencja na tropie artykułu w Słowie Podlasia
Po naszej publikacji artykułu "Zagazowali nam gęsi. Zostaliśmy z niczym" sytuacją państwa Wińskich z Korczówki zainteresowała się jedna z ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Ekipa polsatowskiej Interwencji odwiedziła rolników i nakręciła o nich materiał. Reportaż został wyemitowany na początku minionego tygodnia. 

Przypomnijmy, Krystyna i Piotr Wińscy z Korczówki (gmina Łomazy) zajmują się hodowlą gęsi. W maju wykryto w ich gospodarstwie ptasią grypę, w związku z czym 1200 ptaków zostało zagazowanych. Małżeństwo otrzymało od inspekcji weterynaryjnej nagrodę w kwocie 15 tysięcy zł, ale to nie pokryło nawet w połowie strat poniesionych w wyniku likwidacji stada. Straty wyceniono na ok. 60 tys. zł.  Rolnicy zostali bez źródła dochodu i z długami.

 

Ekipa "Interwencji" zainteresowała się dramatyczną sytuacją państwa Wińskich. Odwiedziła rolników i nakręciła o nich reportaż. Materiał został wyemitowany na antenie Polsatu na początku zeszłego tygodnia. Małżeństwo zapowiada, że o odszkodowanie będzie walczyć w sądzie. 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe