Staś potrzebuje intensywnej rehabilitacji

  • 13.10.2021, 09:11
  • Anna Chodyka
Staś potrzebuje intensywnej rehabilitacji fot. siepomaga.pl
Staś Motyczka z Białej Podlaskiej ma cztery lata i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, ma też afazję, padaczkę lekooporną i niedowład prawostronny. Z tego względu wymaga intensywnej rehabilitacji. Niestety, zajęcia na które uczęszcza nie są w pełni refundowane.

Dlatego rodzice chłopca Katarzyna i Jakub Motyczka wystosowali apel na stronie siepomaga.pl by wesprzeć ich w walce o sprawność ukochanego dziecka.

– Staś przyjmuje leki przeciwdrgawkowe. Kiedy poczuje się lepiej zaczyna robić postępy, a po kolejnym ataku zaczynamy całą rehabilitację od nowa. Chodzi na integrację sensoryczną, do logopedy, do psychologa, ma też odpowiednie zajęcia w przedszkolu. To nie wystarcza by mógł rozwijać się prawidłowo. Podejmujemy się masaży, zabaw terapeutycznych, by lepiej funkcjonował. W dodatku prawą ręką nie jest w stanie podnieść nawet kredki z podłogi. Ma wiotkie ciało i zaburzoną równowagę – mówi Jakub Motyczka, tato Stasia.

Wyjaśnia, że chciałby by jego syn Staś pojechał na turnus rehabilitacyjny, gdyż taka intensywna terapia, prowadzona przez dwa tygodnie, przynosi najlepsze efekty. – Fundacja dzieciom Zdążyć z Pomocą, do której syn jest zapisany wskazała nam, że powinniśmy skorzystać z tej możliwości. Niestety, jeden turnus kosztuje ok. 6 tys. zł, a warto by Staś jeździł na dwa turnusy w ciągu roku. Do tego potrzebujemy funduszy na dodatkowe zajęcia rehabilitacyjne, które moglibyśmy zapewnić mu na miejscu cztery zajęcia w miesiącu, nie zamierzamy się poddawać – dodaje Jakub Motyczka.

Stasiowi można pomóc poprzez wpłaty na stronie internetowej: https://www.siepomaga.pl/stasiu-motyczka

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe