Międzyrzec Podlaski: Badają zapotrzebowanie na mieszkania

  • 14.10.2021, 09:37
  • Anna Ostapiuk
Międzyrzec Podlaski: Badają zapotrzebowanie na mieszkania fot. Adam Trochimiuk/Archiwum Miasto zamierza utworzyć Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową, dzięki czemu powstaną lokale o umiarkowanych czynszach
Do 18 października miasto przedłużyło ankietowanie osób zainteresowanych najmem tanich mieszkań. To efekt podpisania porozumienia o współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości, w którym strony zobowiązały się do współpracy w celu realizacji inwestycji przy ulicy Leśnej. 

Ankieta pozwoli określić skalę zainteresowania ofertą Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) wśród mieszkańców miasta i nie tylko. Zapytania, opinie jak również udzielone tam informacje będą także niezmiernie przydatne przy opracowaniu projektu budowlanego, pozwolą też ustalić potrzebną strukturę i wielkość mieszkań. Nabór osób zainteresowanych wynajęciem tanich mieszkań odbywać się będzie w odrębnym postępowaniu. 

Przypomnijmy, że międzyrzecki samorząd zamierza utworzyć wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową, która zrealizuje mieszkania o umiarkowanych czynszach. Będą to lokale kompletnie wykończone i wyposażone w standardzie „pod klucz”. Mieszkanie na wynajem w systemie SIM to oferta dla rodzin o średnich dochodach, które przekraczają limit pozwalający ubiegać się o mieszkanie komunalne z zasobu gminnego, lecz jednocześnie nie posiadają zdolności kredytowej lub nie zamierzają zaciągać długoterminowego zobowiązania w banku. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 12 października

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe