Z więzienia wprost do aresztu

  • 14.10.2021, 10:36
  • red.
Z więzienia wprost do aresztu fot. Policja
43-latek z Terespola trafił do aresztu już tego samego dnia, którego wyszedł z zakładu karnego. Wszystko przez to, że po raz kolejny w swoim życiu wsiadł za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, na swoim koncie ma już aż 4 zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym 3 dożywotnie.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, 10 października, na terenie Terespola. Dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny podróżującego bez uprawnień i prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Na ulicy Akacjowej policjanci zauważyli wskazanego w zgłoszeniu fiata. Był tam również obecny zgłaszający.

Przypuszczenia zgłaszającego potwierdziły się, bo u kierowcy, 43-latka z Terespola, urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że na koncie mężczyzny figurują 4 zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym 3 dożywotnie. 43-latek  zatrzymany został do wyjaśnienia.

- Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Tego dnia 43-latek opuścił zakład karny i zakupił auto, którym podróżował. Odpowiadał będzie także za groźby karalne wypowiadane wobec zgłaszającego - informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 43-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O dalszym jego losie  zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe