Radzyń Podlaski: Miasto walczy z bioodpadami, ale ceny wzrosną

  • 15.10.2021, 09:10
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Miasto walczy z bioodpadami, ale ceny wzrosną fot. Archiwum
Po apelach do mieszkańców domów jednorodzinnych o zakładanie kompostowników i decyzjach o ograniczeniu liczby worków z bioodpadami, jakie mieszkańcy mogą oddać, przyszedł czas na zorganizowanie kompostownika miejskiego. Po sezonie wiosenno-letnim burmistrz podsumowuje oszczędności i zapowiada podwyżki.

Po tym jak wprowadzono ograniczenia w oddawaniu odpadów biodegradowalnych z posesji prywatnych do 6 120-litrowych worków miesięcznie, miasto stanęło przed dylematem, co zrobić z tą frakcją.

Tym bardziej, że wcześniej zachęcało mieszkańców do kompostowania zielonych odpadów, tak by nie oddawać ich do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach. W tym roku postanowiono, że powstanie miejski kompostownik, gdzie trafiać będą odpady bio zebrane od mieszkańców. - Dzięki temu pomysłowi od czerwca do końca września br. Miasto zaoszczędziło blisko 300 tys. zł. Kompostownik powstał na miejskich działkach, z dala od zabudowań, w okolicy ulicy Budowlanych. Tam są zrzucane odpady zielone, które od mieszkańców Radzynia odbierają pracownicy fizyczni urzędu miasta – informuje Anna Wasak, rzecznik radzyńskiego ratusza. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 12 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe