Międzyrzec Podlaski: Przy urzędzie powstaje winda 

  • 15.10.2021, 09:24
  • (ao)
Międzyrzec Podlaski: Przy urzędzie powstaje winda  fot. Anna Ostapiuk
Z myślą o niepełnosprawnych oraz osobach starszych i matkach z dziećmi przy budynku magistratu budowana jest winda zewnętrzna. Koszt inwestycji dofinansowanej przez PFRON to ponad 410 tys. zł. 

Urządzenie pozwoli na łatwiejszy dostęp do urzędu miasta. Prócz osób niepełnosprawnych skorzystają z niej także osoby starsze oraz matki z dziećmi. Będzie poruszała się od niskiego parteru do pierwszego piętra budynku.

Samorząd stara się, aby miejskie instytucje były dostępne dla wszystkich interesantów. Podobne rozwiązanie, ułatwiające poruszanie się będzie zastosowane w pałacu Potockich i kinie Sława.

Jak podkreślają urzędnicy, zbliżone rozwiązania stosowane są także w innych budynkach użyteczności publicznej na terenie miasta, a z funduszy finansowych miasta przekazano 50 tys. zł. na wsparcie powiatu bialskiego w budowie windy przy przychodni znajdującej się przy ulicy Wiejskiej.

Zlokalizowana obok wejścia do budynku od ul. Pocztowej winda zewnętrzna to wydatek budżetowy sięgający kwoty ponad 410 tys. zł. Na ten cel miasto pozyskało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w wysokości ok. 115 tys. zł. 

Obecnie na placu budowy trwają prace w przyziemiu. Finał inwestycji zaplanowano na koniec tego roku. 

(ao)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe