Gmina Kąkolewnica: Finał ważnej inwestycji

  • 18.10.2021, 10:25
  • (joan)
Gmina Kąkolewnica: Finał ważnej inwestycji
W ostatnich dniach do użytku oddana została droga powiatowa w Brzozowicy Dużej. Trzykilometrowy odcinek został pokryty mową nawierzchnią. Wybudowano chodniki i pasy zieleni, a po lewej dodatkowo zatokę postojową. Ulica została wyposażona w sieć odwodnienia. Przebudowie uległy również skrzyżowania drogi z drogami gminnymi.

Całkowity koszt wykonania inwestycji to około 4 miliony 772 tysiące złotych. Została ona dofinansowana w 70 proc. z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe 30 proc. na zasadzie 50/50 podzieliły między siebie powiat radzyński i gmina Kąkolewnica. - Bardzo się cieszę, że spełniliśmy marzenia większości mieszkańców. Gmina Kąkolewnica wydała na tę inwestycję kwotę w wysokości 715 tys. zł - informuje wójt Anna Mróz.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe