Rozdawali sadzonki drzewek

  • 30.03.2017, 08:42 (aktualizacja 30.03.2017, 10:40)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Rozdawali sadzonki drzewek
Polskie Stronnictwo Ludowe wraz ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej w Białej Podlaskiej włączyli się ogólnopolską akcję #DrzewoDlaPolski, w związku z masową wycinką drzew po wejściu w życie ustawy ministra środowiska Jana Szyszki.

Członkowie ZMW 25 marca obok siedziby PSL przy ul. Janowskiej rozdawali sadzonki drzewek. Akcja #DrzewoDlaPolski rozpoczęła się w województwie świętokrzyskim, z inicjatywy marszałka województwa Adama Jarubasa.

– W wyniku tej ustawy w całej Polsce zostało wykarczowanych mnóstwo drzew. Biorąc jeszcze pod uwagę sytuację ze smogiem w miastach i niechęć do walki z tym problemem, nasi działacze wraz z PSL postanowili, że trzeba z powrotem zazielenić nasze miasta i miejscowości, gdyż każde drzewo daje tlen – mówi Grzegorz Siemakowicz, prezes Związku Młodzieży Wiejskiej w Białej Podlaskiej.

Przygotowano do rozdania około 600 sadzonek drzew. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. – Jesteśmy zaskoczeni odzewem, ponieważ w ciągu pierwszej godziny rozdaliśmy około 100 drzewek – informuje prezes. Dodaje, że akcja będzie kontynuowana, jeżeli rząd nie zmieni feralnej ustawy. Rozdawanie darmowych sadzonek trwało od godz 11 do 14.

Maciej Maciejuk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe