W Woroblinie migranci próbowali przepłynąć Bug

  • 19.10.2021, 17:45
  • red.
W Woroblinie migranci próbowali przepłynąć Bug fot. Archiwum/Nadbużański Oddział Straży Granicznej Odnaleziony Syryjczyk został przewieziony do placówki straży granicznej w Janowie Podlaskim
Dwóch migrantów próbowało przepłynąć Bug w miejscowości Woroblin w gminie Janów Podlaski. Straż graniczna zatrzymała jednego z nich. Zorganizowana została akcja poszukiwawcza drugiego mężczyzny.

Dwóch migrantów próbowało przekroczyć nielegalnie granicę w miejscowości Woroblin w gminie Janów Podlaski, przepływając Bug. Jak informował rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki, strażnicy znaleźli jednego z nich. To obywatel Syrii. – Ujawniliśmy osobę, która dokonała nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z terytorium Białorusi. Jest to obywatel Syrii. Z jego zeznań wynika, że został wepchnięty do rzeki Bug przez białoruskie służby, prawdopodobnie z innym mężczyzną. Teraz prowadzimy działania poszukiwawcze tej drugiej osoby – informował rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki. Odnaleziony Syryjczyk został przewieziony do placówki straży granicznej w Janowie Podlaskim.

Zgłoszenie o dwóch poszkodowanych osobach na rzece Bug wpłynęło do straży pożarnej po godz. 8:30. 

– Zgłoszenie, że istnieje podejrzenie utopienia się jednej osoby straż pożarna otrzymała od straży granicznej po godzinie 8:30. Na miejsce zdarzenia skierowanych zostało 8 zastępów straży pożarnej oraz 4 łodzie motorowe. Obecnie straż pożarna wraz ze strażą graniczną prowadzą poszukiwania osoby zaginionej na rzece Bug, wykorzystując do tego zadysponowane łodzie oraz sonary. Na miejsce przybyła również grupa wodno-nurkowa z Sokołowa Podlaskiego oraz grupa wodno-nurkowa z Lublina. Lubelski komendant wojewódzki PSP w Lublinie zadysponował również na miejsce zdarzenia grupę operacyjną z komendy wojewódzkiej – mówił w Radiu Lublin rzecznik komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej młodszy brygadier Mirosław Byszuk. 

CZYTAJ TEŻ: Wciąż trwają poszukiwania migranta, który miał wskoczyć do Bugu

   Tragiczny finał poszukiwań migranta

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jednego mniej
Jednego mniej 21.10.2021, 03:39
Ha ha ha ha ha utopił się ha ha h. Jednego mniej.

Pozostałe