Radzyń Podlaski: Poskarżyli się na bioinicjatywę burmistrza

  • 20.10.2021, 09:57
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Poskarżyli się na bioinicjatywę burmistrza fot. UM Radzyń Podlaski
– Zadbaliśmy, aby powstał miejski kompostownik, zorganizowaliśmy odbiór odpadów zielonych, by zracjonalizować gospodarkę odpadami i nie narażać mieszkańców Radzynia na podwyżki. Kompostownik funkcjonował cztery miesiące, był czas na wnoszenie uwag – irytuje się burmistrz Jerzy Rębek. Wszystko po tym, jak do burmistrza odezwała się posłanka Joanna Mucha i informacją, że mieszkańcy się skarżą. – To działania polityczne nie ekologiczne - uważa Jerzy Rębek.

To właśnie w tym roku postanowiono, że powstanie miejski kompostownik, gdzie trafiać będą odpady bio, zebrane od mieszkańców. – Dzięki temu pomysłowi od czerwca do końca września br. miasto zaoszczędziło blisko 300 tys. zł. Kompostownik powstał na miejskich działkach, z dala od zabudowań, w okolicy ulicy Budowlanych. Tam są zrzucane odpady zielone, które od mieszkańców Radzynia odbierają pracownicy fizyczni urzędu miasta – informowała niedawno Anna Wasak, rzecznik radzyńskiego ratusza.

Nie wszystkim się spodobało

Jak podawał magistrat, w czerwcu trafiło do miejskiego kompostownika 126 ton odpadów zielonych, w lipcu i sierpniu po 117 ton i we wrześniu 126 ton. Jak wyliczyli urzędnicy oszczędności z tego tytułu wyniosły 296 tys. zł. Podsumowując sezon użytkowania kompostownika miejskiego burmistrz informował, co z biomasą miasto planuje zrobić.  - Z zagospodarowaniem uzyskanego w kompostowniku organicznego, wartościowego nawozu nie będzie problemu, ponieważ zgłosili się już okoliczni rolnicy, zainteresowani jego odbiorem – informował podczas ostatniej sesji rady miasta burmistrz Jerzy Rębek.

Urzędnicy mogliby się cieszyć z inicjatywy, która w finansach przyniosła widoczne rezultaty, gdyby nie głos niezadowolenia, który dotarł do ratusza za pośrednictwem biura poselskiego posłanki z Lublina. W ubiegłym tygodniu do urzędu dotarło pismo poseł Joanny Muchy (Polska 2050), z prośbą o wyjaśnienia dotyczące miejskiego kompostownika.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 19 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe