Biała Podlaska: Duże straty po pożarze sali gimnastycznej

  • 20.10.2021, 21:12
  • (pc)
Biała Podlaska: Duże straty po pożarze sali gimnastycznej fot. KM PSP Biała Podlaska
We wtorek, 19 października rano, doszło do pożaru sali gimnastycznej w budynku po byłej przychodni przy ul. Warszawskiej 14. W akcji gaśniczej udział brało 5 zastępów straży pożarnej. Kilkadziesiąt osób zostało ewakuowanych. Straty wstępnie oszacowano na 200 tysięcy złotych.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali o godz. 9:00 we wtorek 19 października. Paliła się hala sportowa w budynku po byłej przychodni przy ul. Warszawskiej 14 w Białej Podlaskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że pożar powstał na hali sportowej i panuje na niej silne zadymienie. Około 50 osób z północnej części budynku znajdowało się już na zewnątrz budynku. Strażacy ewakuowali kolejne ok. 50 osób z pozostałych części budynku. Następnie zlokalizowali i ugasili pożar oraz poddali oddymieniu i przewietrzeniu część budynku, w którym wybuchł ogień. Okazało się, że paliły się materace sportowe oraz szmaty na powierzchni ok. 10 m2 w hali sportowej.

W całym budynku wykonano pomiary, które nie wykazały obecności mierzonych substancji szkodliwych. W akcji gaśniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, w tym 3 z JRG Biała Podlaska oraz 2 zastępy z OSP Sławacinek Stary oraz OSP Sidorki. Na miejscu zdarzenia obecny był Komendant Miejski PSP w Białej Podlaskiej bryg. Tomczuk Artur.

Ogień strawił część parkietu i ścian, uległy one silnemu okopceniu, a uszkodzeniu uległ sufit, a także część sprzętu na siłowni. Okopcone zostało też pomieszczenie socjalne przy hali.

Nie udało się jeszcze ustalić prawdopodobnej przyczyny powstania pożaru. Straty zostały wstępnie oszacowane na kwotę ok. 200 tysięcy złotych.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe