Biała Podlaska: Wyróżnieni przez miasto

  • 21.10.2021, 10:38
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Wyróżnieni przez miasto fot. Joanna Danielewicz
36 nauczycieli i 11 uczniów zostało wyróżnionych przez miasto w Dniu Edukacji Narodowej. Miejskie uroczystości odbyły się w tym roku w Szkole Podstawowej nr 9 im. Królowej Jadwigi.

W bialskiej oświacie kształci się obecnie 8648 uczniów w szkołach podstawowych i średnich, razem z dziećmi w przedszkolach, objętych jest nauczaniem ponad 10 tys. młodych bialczan. Pracę w oświacie miejskiej wykonuje 1077 nauczycieli, 413 pracowników administracji i 99 pracowników obsługi.

- Dzień Edukacji Narodowej jest świętem całej tej społeczności – podkreślał na spotkaniu z okazji miejskiego Dnia Edukacji Narodowej prezydent Michał Litwiniuk. - W ramach unowocześniania oświaty w tym roku realizujemy 9 projektów unijnych na kwotę 11 mln 600 tys. zł. To między innymi program dwujęzycznego kształcenia w przedszkolu nr 15, czy „Szkoła w chmurze”, dzięki któremu nasi uczniowie mają do dyspozycji bardzo nowoczesne oprogramowanie Microsoft Office 365.

Prezydent dziękował wszystkim za zaangażowanie w proces edukacyjny w mieście. W ramach docenienia pracy nauczycieli i uczniów przekazał 36 nagród nauczycielom i dyrektorom miejskich szkół, oraz 11 stypendiów naukowych dla uczniów za szczególne osiągnięcia w nauce.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe