Radzyń Podlaski: Szkoła przypomniała poległych nauczycieli

  • 22.10.2021, 08:47
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Szkoła przypomniała poległych nauczycieli fot. UM Radzyń Podlaski
Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do przypomnienia nauczycieli, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Na pomysł przypomnienia ich sylwetek wpadli pedagodzy z SP nr 1 w Radzyniu Podlaskim.

Właśnie na ogrodzeniu tej szkoły zawisły banery przybliżające sylwetki sześciu nauczycieli, którzy zginęli z rąk Niemców. - Korzystajcie, oglądajcie, czytajcie. Niech ta galeria stanie się miejscem otwartych lekcji na wielu przedmiotach: historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, edukacji małej ojczyzny – mówiła Bożena Płatek, dyrektor SP nr 1, podczas otwarcia ekspozycji.

Banery powstały, by przybliżyć radzynianom osoby, których nazwiska nie były dotąd nieznane, bo od lat znajdują się na tablicy wmurowanej w ścianę szkoły. - Jak zapowiada dyrektor Bożena Płatek, kontynuacją będzie wydawnictwo. Obecnie zbiera materiały o radzyńskich nauczycielach poległych w czasie II wojny światowej. W związku z tym kieruje apel do mieszkańców Radzynia i regionu oraz osób, które tu mają korzenia i dysponują wiedzą na ten temat, o kontakt i przekazanie wszelkich informacji do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim – informuje Anna Wasak, rzecznik radzyńskiego ratusza. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 19 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe