Łomazy: Wyśpiewały ludowe piosenki

  • 23.10.2021, 10:02
  • (jlk)
Łomazy: Wyśpiewały ludowe piosenki fot. GOK Łomazy
Szesnaścioro dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach i Szkoły Podstawowej w Huszczy wzięło udział w konkursie piosenki ludowej.

Festiwal "Na ludowo zaśpiewajmy" odbył się 5 października. Poprowadziły je artystki z zespołów ludowych "Śpiewam bo Lubię" – Elżbieta Bielecka i "Poranna Rosa" – Agnieszka Panasiuk. Swój talent wokalny zaprezentowali uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych z Łomaz i Huszczy.

Dzieci wykonały polskie pieści ludowe przekazywane od lat z pokolenia na pokolenie. Komisja konkursowa w składzie Zofia Maksymiuk z zespołu  "Śpiewam bo Lubię" oraz Ryszard Bielecki, dyrektor łomaskiego GOK-u, przyznała 3 pierwsze miejsca oraz 2 wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy, z najlepsi nagrody. Organizatorami imprezy byli ZPO i GOK w Łomazach. 

Zwycięzcy i wyróżnieni:

I miejsce Kaja Sobechowicz,

II miejsce, Gabriela Arseniuk, 

III miejsce, Anna Karpowicz, 

Wyróżnienia: Mikołaj Siewruk, Zuzanna Szatałowicz.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe