Radzyń Podlaski: Znęcał się nad własną matką

  • 24.10.2021, 18:31
  • red./Policja
Radzyń Podlaski: Znęcał się nad własną matką fot. pixabay.com/poglądowe
32-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad własną matką.

Oficer dyżurny radzyńskiej komendy został powiadomiony o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Radzynia Podlaskiego. Na miejsce skierowany został patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że 32-latek posiadający sądowy zakaz zbliżania się do swojej matki przyszedł do jej domu, gdzie wszczął awanturę. Jak ustalili policjanci mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu znęcał się nad swoją matką wyzywając ją słowami wulgarnymi, poniżał, szarpał, popychał, a także groził pozbawieniem życia.

– 32-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty znęcania się nad matką w warunkach recydywy, a także niestosowania się do obowiązującego wyroku. Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami – informuje aspirant Piotr Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Zgodnie z Kodeksem Karnym niestosowanie się do orzeczonego przez sąd środka karnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast znęcanie się sankcjonowane jest karą również do 5 lat więzienia.

 

red./Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe