Powiat bialski: Nielegalne papierosy i marihuana

  • 24.10.2021, 18:43
  • red./Policja
Powiat bialski: Nielegalne papierosy i marihuana fot. Policja
49-letnia mieszkanki Białej Podlaskiej miała w swoim mieszkaniu papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że należą one do 36-letniego znajomego kobiety. U niego również policjanci zabezpieczyli kontrabandę, a także narkotyki.

Policjanci zwalczającymi przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy weszli na wytypowaną posesję na terenie Białej Podlaskiej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkująca ją 49-latka przechowuje papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które należeć mają do jej 36-letniego znajomego.

- Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. W trakcie przeszukania ujawnili papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kontrabandę zabezpieczyli też w miejscu zamieszkania 36-latka, na terenie gminy Leśna Podlaska. Tam ujawnili też susz roślinny. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana - informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 6 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 140 tysięcy złotych.  

Zarówno 36-latek jak też jego 49-letnia znajoma zatrzymali zostali do wyjaśnienia i usłyszeli zarzuty. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od 36-latka należący do niego samochód.

 

 

red./Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe