Biała Podlaska: Sukces Zuzanny Sowy

  • 25.10.2021, 11:36
  • (pc)
Biała Podlaska: Sukces Zuzanny Sowy fot. BCK w Białej Podlaskiej
Zuzanna Sowa została laureatką tegorocznego 19. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" 2021, zorganizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Najważniejszym jego celem jest zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach.

W tym roku zaproszono dzieci i młodzież do wykonania prac plastycznych o temacie "Życie bajką jest". W swoich pracach uczestnicy konkursu puścili wodze fantazji, ukazując świat jako zachwycający, a przede wszystkim magiczny. Powstały cudowne, niezwykłe bajkowe stwory, postaci i miejsca, pełne barw i tajemniczości, wśród których znajduje się wyróżniona praca młodej bialczanki, przedstawiająca przyjaźń.

Warto podkreślić, że Zuzia na co dzień jest uczestniczką zajęć w Pracowni Grafiki Komputerowej "Piksel", prowadzonej przez Lillę Wielgan-Michaluk w Bialskim Centrum Kultury.

W tym roku na konkurs przesłano 3065 prac z 497 placówek polskich oraz 25 placówek zagranicznych. Nad konkursem patronaty honorowe objęli: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polski Komitet Narodowy UNICEF, a także Prezydent Miasta Sosnowiec.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe