Stanisław Żmijan szefem PO na Lubelszczyźnie

  • 26.10.2021, 08:34
  • Joanna Danielewicz
Stanisław Żmijan szefem PO na Lubelszczyźnie fot. Archiwum
Stanisław Żmijan od soboty 23 października jest nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej na Lubelszczyźnie. Pokonał innych kandydatów miażdżącą liczbą głosów. Jednymi strukturami, które nie poparły międzyrzeczanina jest Platforma Obywatelska Białej Podlaskiej.

23 października odbyły się wybory władz PO w kraju, na szczeblach regionalnych, oraz powiatowych. Nowym szefem PO został Donald Tusk, zyskując 97,4 proc. głosów uprawnionych członków PO. W województwie lubelskim do boju o fotel szefa struktur regionalnych stanęli: Stanisław Żmijan, Piotr Górski (szef jednego z kół PO w Lublinie) i Grzegorz Nowakowski (szef miejskich struktur PO w Lublinie).

W województwie lubelskim głosowało 88 proc. uprawnionych członków partii. 342 głosy oddane zostały na Stanisława Żmijana, który w kampanii zyskał rekomendację dwóch lubelskich baronów PO – Krzysztofa Żuka (dotychczasowego szefa struktur wojewódzkich Platformy) i Krzysztofa Grabczuka (wiceprzewodniczącego regionu lubelskiej PO). Jego konkurenci otrzymali: Piotr Górski - 81 głosów, Grzegorz Nowakowski – 58 głosów.

- Cieszy mnie wynik jaki uzyskałem w terenie – przyznaje Stanisław Żmijan. - Co więcej, wygrałem w Lublinie, skąd są moi dwaj konkurenci. Wszystko to cieszy, ale teraz czas na ciężką pracę, bo tej będzie dużo. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 26 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe