Łomazy: Pasowani na uczniów

  • 27.10.2021, 09:38
  • (jlk)
Łomazy: Pasowani na uczniów fot. Justyna Lesiuk-Klujewska
Pierwszoklasiści z Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach stali się pełnoprawnymi uczniami. Uroczystość ślubowania była okazją do zaprezentowania przez dzieci umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych. 

Uroczystość pasowania na uczniów odbyła się 21 października 2021 r.  W tym dniu pierwszoklasistom towarzyszyli rodzice, dyrekcja: Bogumiła Wińska i Dorota Biesiada oraz wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, przewodnicząca rady rodziców Anna Marciniuk, koledzy ze starszych klas oraz nauczyciele.

Dzieci z klas pierwszych przedstawiły program artystyczny pt. ,,Ślubujemy” przygotowany pod kierunkiem Elżbiety Bieleckiej i Agnieszki Panasiuk. Z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki dotyczące szkolnej nauki, naszej ojczyzny, zasad zachowania, ekologii oraz zaprezentowały dwa tańce. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie, po czym dyrektor Bogumiła Wińska dokonała aktu pasowania. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń rodzice przygotowali dzieciom pyszny tort i sękacze. 

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe