Region: Caritas też pomaga uchodźcom

  • 27.10.2021, 09:43
  • Anna Chodyka
Region: Caritas też pomaga uchodźcom fot. Caritas Polska
Caritas diecezji siedleckiej pośredniczy w pomocy przybywającym na granicę uchodźcom. Dostarcza nie tylko żywność, ale też ubrania i środki higieny osobistej, zeszyty, zabawki czy przybory szkolne. Żywność i ubrania są najcenniejsze w momencie zatrzymania, ale kiedy takie osoby trafiają do ośrodków rejestracji czy ośrodków zamkniętych lub półzamkniętych potrzeby wzrastają.

W Kodniu 15 października odbyło się spotkanie z biskupem Kazimierzem Gurdą, proboszczami przygranicznych parafii i służbami, w tym ze Strażą Graniczną.

– Wówczas ustaliliśmy szczegółowo jak ma wyglądać pomoc. Ordynariusz diecezji siedleckiej biskup Kazimierz Gurda przekazał każdej z przygranicznych parafii po 5 tys. zł. Finanse te nie trafiają bezpośrednio do Straży Granicznej. Parafie reprezentowane przez księży proboszczów zakupują potrzebne rzeczy, (jeśli ich nie posiadają) i je przekazują. Straż Graniczna, może się zwracać do Caritas i proboszczów przygranicznych parafii z prośbą o zakupienie niezbędnych rzeczy. Przygraniczne parafie i nie tylko, proszone są o zbieranie odzieży, bo ta potrzebna jest migrantom a niekoniecznie trzeba zakupywać nową – informuje ks. Paweł Zazuniak zastępca dyrektora Caritas diecezji siedleckiej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 26 października

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe