Międzyrzec Podlaski: Mieszkańcy wybrali chodnik i książki

  • 27.10.2021, 09:55
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Międzyrzec Podlaski: Mieszkańcy wybrali chodnik i książki fot. UM Międzyrzec Podlaski
Poznaliśmy wyniki głosowania w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy postawili na budowę chodnika przy ul. Janusza Kusocińskiego oraz projekt, dotyczący uzupełnienia zbiorów miejskiej biblioteki. To te zadania zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

W Międzyrzecu Podlaskim zakończyła się właśnie już 5. edycja budżetu partycypacyjnego. Od tego roku zmieniono nieco jego formułę, a mieszkańcy mogli wybrać do realizacji dwa zadania. Jedno inwestycyjne lub remontowe, drugie – społeczne. Swoje projekty na 2022 rok zgłaszali od 1 do 30 czerwca. Wartość całego budżetu to 100 tys. zł, w tym na zadanie społeczne przeznaczono 10 tys. złotych. Głosy można było oddawać jedynie przez internet w dniach 1-14 września.

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy wyniki tegorocznego głosowania. Na zadania inwestycyjno-remontowe zagłosowało w sumie 661 mieszkańców. Najwięcej, bo 229 głosów uzyskał pomysł budowy chodnika przy ul. Janusza Kusocińskiego. W projekcie na jego wykonanie przeznaczono 90 tys. zł. To właśnie ten pomysł zostanie decyzją mieszkańców zrealizowany w przyszłym roku. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 26 października

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe