Łosice: Most i droga oficjalnie otwarte 

  • 28.10.2021, 11:23
  • Joanna Gąska
Łosice: Most i droga oficjalnie otwarte  fot. Joanna Gąska
Zakończono przebudowę drogi wojewódzkiej nr 698 wraz z remontem mostu na rzece Toczna. Trasa i przeprawa zostały oficjalne otwarte przez przedstawicieli samorządu, instytucji odpowiedzialnych za inwestycję oraz mieszkańców.

Na modernizację głównej arterii miasta samorząd Mazowsza przeznaczył 29,5 mln zł. Projekt objął przebudowę drogi wraz z rozbudową skrzyżowań ulicy Piłsudskiego z ul. 11 Listopada oraz ul. Narutowicza, budowę świateł drogowych i kapitalny remont mostu na rzece Toczna w Łosicach, wraz z towarzyszącą infrastrukturą.

Przedsięwzięcie zakwalifikowano jako strategiczne dla rozwoju Mazowsza i zostało zrealizowane dzięki współpracy Polska-Białoruś-Ukraina. - Chcę podziękować przede wszystkim naszym przyjaciołom z Ukrainy za to, że weszli z nami w partnerstwo. Pamiętam, że jego zawiązanie odbyło się dość szybko. Świetna współpraca pokazała, że województwo mazowieckie i obwód Wołyński zawsze mogą razem realizować projekty – mówiła podczas uroczystości wicemarszałek województwa Janina Ewa Orzełowska.

Dzięki współpracy z miastem zrealizowano też szereg dodatkowych inwestycji, które nie wynikały wprost z projektu. (...)

Cały artykuł przeczytacie w łosickim wydaniu Słowa Podlasia z 26 października

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe