Jak przebiega pandemia w szkołach naszego regionu?

  • 02.11.2021, 09:04
  • Anna Chodyka
Jak przebiega pandemia w szkołach naszego regionu? fot. Grzegorz W. Tężycki/Wikipedia
Jak się przedstawia zachorowalność na Covid -19 w regionalnych szkołach? Liczba nauczycieli i uczniów przebywających na kwarantannie nieustannie się zmienia. Dyrektorzy podkreślają, że są w stałym kontakcie z sanepidem a nauczanie zdalne odbywa się przy pomocy aplikacji Ms Teams oraz dziennika elektronicznego. 

– 27 października na kwarantannie były dwie klasy. W szkole przestrzegamy zasad bezpieczeństwa: DDM (dystans, dezynfekcja, maseczka) – przekazuje Jolanta Mazuruk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej. W Szkole Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej 27 października nie było klas skierowanych na kwarantannę.

Wysyp w Białej 

Jak informuje dyrektor Violetta Chmielewska, w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej, 27 października, 8 klas było na kwarantannie, 5 uczniów oraz 3 nauczycieli miało dodatni wynik testu na Covid-19, nauka zdalna odbywa się za pośrednictwem Teams oraz dziennika elektronicznego.

 – 27 października na kwarantannie mieliśmy trzy klasy liceum i jedną klasę szkoły podstawowej. Zajęcia prowadzone są zdalnie. Jesteśmy cały czas w kontakcie z uczniami i ich rodzicami i realizujemy zalecenia sanepidu. Kontakt z sanepidem jest utrzymywany 24/7. Współpracujemy i reagujemy na sygnały i rekomendacje sanepidu. Obecnie dwoje nauczycieli jest w izolacji z powodu zarażenia wirusem Covid- 19 – mówi Aleksandra Dopierała dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej.

– Aktualnie na kwarantannie są dwie klasy. Dostani wynik testu na Covid-19 ma 2 uczniów, żaden z nauczycieli nie ma wyniku dodatniego testu na Covid-19 – informuje Elżbieta Urbaniak z I LO im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.

 – W chwili obecnej na kwarantannie są dwie klasy liczące w sumie 51 uczniów. Koronawirusa zdiagnozowano u 2 uczniów. Klasy są na nauczaniu zdalnym poprzez aplikację Teams. Nauczyciele prowadzą lekcję online według obowiązującego planu lekcji – wyjaśnia Anna Ciołek wicedyrektor ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 2 listopada

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe