Gmina Wisznice: ZOL w Curynie rusza 2 listopada 

  • 02.11.2021, 09:18
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Wisznice: ZOL w Curynie rusza 2 listopada  fot. UG Wisznice
Gmina Wisznice uruchamia od listopada Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Curynie. Placówka nosi nazwę "Zdrowie w Dolinie Zielawy Sp. z o. o. w Curynie". ZOL jest zakładem stacjonarnym, realizującym opiekę długoterminową polegającą na udzielaniu całodobowych świadczeń zdrowotnych. Aktualnie prowadzone są zapisy pacjentów.

Zindywidualizowane świadczenia opieki długoterminowej kierowane są do osób, które niezależnie od ich wieku – nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie w życiu codziennym. Osoby te zakończyły proces leczenia szpitalnego. Są w pełni zdiagnozowane, nie wymagają dalszej hospitalizacji, a jednocześnie potrzebują, ze względu na stan zdrowia, kontynuacji leczenia – całodobowych świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych oraz rehabilitacyjnych. W placówce dostępnych będzie 57 miejsc w zakładzie opiekuńczo-leczniczym oraz 16 miejsc w hospicjum stacjonarnym.

Zakres usług medycznych w ZOL w Curynie będzie obejmował: świadczenia udzielane przez lekarza, pielęgniarkę, psychologa; rehabilitację, terapię zajęciową, leczenie farmakologiczne, leczenie dietetyczne, zaopatrzenie w leki i wyroby medyczne – zlecone przez lekarza, zapewnienie niezbędnych konsultacji specjalistycznych, zleconych badań, edukację i poradnictwo zdrowotne jak również zapewnienie zleconego transportu. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 2 listopada

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe