Gmina Międzyrzec Podlaski Jesień pod znakiem wielu dróg

  • 03.11.2021, 09:40
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Gmina Międzyrzec Podlaski Jesień pod znakiem wielu dróg fot. UG Międzyrzec Podlaski
Na terenie samorządu przeprowadzono w ostatnim czasie szereg drogowych inwestycji. Wybudowano ponad 0,8 km drogi w Halasach, blisko 1,4 km drogi w Rogoźnicy Kolonia,  chodnik przy szkole podstawowej w Halasach oraz chodnik w Żabcach. Kierowcy mogą już jeździć wyremontowaną drogą z Miś do Jelnicy.

Realizacja tego ostatniego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 366 964,00 zł oraz dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jak również funduszom własnym gminy.

– Całkowity koszt realizowanego przedsięwzięcia to 867 875,11  zł. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. W następnym roku przebudujemy kolejne odcinki dróg. Gmina przy wsparciu pana posła Marcina Duszka pozyskała blisko 5 milionów złotych na inwestycje drogowe – informuje wójt Krzysztof Adamowicz.

Półtorakilometrowy odcinek drogi łączącej Misie z Jelnicą wiedzie w większości przez las. Jest kluczowym, jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa komunikacyjnego mieszkańcom Miś. – To była droga, którą co roku naprawialiśmy, lepiąc dziury. Na szczęście jej remont jest już praktycznie zakończony. Pozostały jedynie prace przy poboczach, ale jest już przejezdna. To przykład planowania inwestycji, które stwarzają gminę przyjazną mieszkańcom i inwestorom – podkreśla wójt. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 2 listopada

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fdgd
fdgd 03.11.2021, 12:03
Żabce mają chodnik a na drodze w stronę Halas dziury? Dawno nie jechałem ale chyba nic sie nei zmieniło?

Pozostałe