Gmina Kąkolewnica: Przecięli wstęgę w Brzozowicy

  • 05.11.2021, 09:19
  • Joanna Danielewicz
Gmina Kąkolewnica: Przecięli wstęgę w Brzozowicy fot. Powiat Radzyński
W ubiegłym tygodniu oficjalnego oddania do użytku doczekała się droga powiatowa biegnąca przez Brzozowicę Dużą. Prawie trzykilometrowy odcinek kosztował niespełna 5 mln zł.

Tak jak zapowiadano, w październiku zakończyły się prace na drodze w Brzozowicy Dużej. Już 8 października wykonano odbiór inwestycji od wykonawcy. Powstał około 3-kilometrowy odcinek drogi o szerokości 5,5 metra.

Po obu stronach ulicy znajdują się chodniki, po lewej dodatkowo zatoka postojowa. Ulica wyposażona została w odwodnienie, a do każdej z posesji pobudowano wjazdy. W ramach inwestycji przebudowano ponadto łącznie cztery skrzyżowania, jedno z drogą powiatową i trzy z drogami gminnymi.

Inwestycja kosztowała 4 mln 772 tys. zł, z czego 70 proc, pokryło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała kwota została sfinansowana przez powiat radzyński – inwestora przedsięwzięcia i gminę Kąkolewnica. W ubiegłym tygodniu drogę oficjalnie oddano do użytku. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 2 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe