Gmina Wisznice wysoko w rankingu

  • 09.11.2021, 08:32
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Wisznice wysoko w rankingu fot. UG Wisznice
Gmina Wisznice zajęła wysokie, bo 4. miejsce kraju w Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" 2021. Wręczenie dyplomu odbyło się 26 października w Łazienkach Królewskich w Warszawie. – Chcę podziękować wszystkim pracownikom urzędu gminy i wszystkich instytucji. To dzięki wam tutaj stoję. Dziękuję bardzo! – mówił podczas gali wójt Piotr Dragan.

To była już XVII odsłona rankingu. Kapituła konkursowa pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka oceniała samorządy, które w 2020 r. mierzyły się z pandemią.

Zadaniem kapituły było zweryfikowanie skuteczności działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju społeczności lokalnej, ujmowanego w kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Pod uwagę brane z baz Głównego Urzędu Statystycznego i Ministerstwa Finansów oraz informacje podane przez władze lokalne w e-ankiecie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 9 listopada

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe