Łosice: Zamiast interny oddział covidowy 

  • 10.11.2021, 09:23
  • Joanna Gąska
Łosice: Zamiast interny oddział covidowy  fot. Joanna Gąska
Czwarta fala pandemii uderza z pełną siłą. Decyzją wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła oddział wewnętrzny łosickiego szpitala przekształcono w covidowy. Wolne łóżka są tam tylko wtedy, gdy ozdrowieńcy wypisywani są do domu.

Oddział chorób wewnętrznych został przemianowany na covidowy z końcem października. Decyzja została podjęta przez wojewodę w oparciu o dane dotyczące ilości zakażeń koronawirusem oraz zachorowań wymagających hospitalizacji.

Obecnie przygotowanych jest tu 41 łóżek covidowych, z czego 4 są dla chorych wymagających interwencji respiratorowej. – Miejsce wolne mamy jedynie wtedy gdy ozdrowiałych pacjentów wypisujemy do domu. Za chwilę takie wolne miejsce jest już zajmowane przez kolejnego pacjenta. Można więc powiedzieć, że obłożenie mamy cały czas niemal stuprocentowe – wyjaśnia dyrektor SPZOZ w Łosicach, lek. Grażyna Podlipniak-Sobczyńska

 Co oznacza to dla pacjentów? Otóż, wymagający terapii na oddziałach innych niż oddział wewnętrzny są normalnie przyjmowani – w trybie zwykłym pracuje bowiem oddział chirurgii, dziecięcy, rehabilitacyjny i ZOL znajdujący się w strukturach placówki. Niestety, ci zakwalifikowani do leczenia internistycznego z powodu wystąpienia u nich choroby innej niż zakażenie koronawirusem, muszą liczyć się z koniecznością odesłania do placówek w Siedlcach, Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim czy Siemiatyczach. (...)

Cały artykuł przeczytacie w łosickim wydaniu Słowa Podlasia z 9 listopada

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe