Łosice: Miejski zieleniec przeszedł metamorfozę 

  • 11.11.2021, 10:55
  • Joanna Gąska
Łosice: Miejski zieleniec przeszedł metamorfozę  fot. Joanna Gąska
Dobiega końca renowacja zieleńca, który jeszcze niedawno nie był miejscem zachęcającym do odwiedzenia. Inwestycję sfinansowano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i pieniędzy gminy.

Całkowita wartość przedsięwzięcia zamknęła się kwotą ponad 574 tys. zł., przy czym 500 tys. zł pochodziło z rządowego funduszu. Zgodnie z planem prace miały zakończyć się przed grudniem i wszystko wskazuje na to, że już niedługo mieszkańcy będą mogli korzystać z uroków zmodernizowanego zieleńca przy cmentarzu żydowskim.

Teren został uprzątnięty i od podstaw zagospodarowany. Wykonano nową nawierzchnię alejek, z uwzględnieniem dodatkowych nasadzeń zieleni wysokiej i niskiej. Powstały rabaty kwiatowe, trawniki, ekrany roślinne, zadbano także o zadrzewienie terenu. Przy nowych alejach ustawiono stylowe ławeczki, oświetlenie i kosze na śmieci. (...)

Cały artykuł przeczytacie w łosickim wydaniu Słowa Podlasia z 9 listopada

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe