Kolejna próba sforsowania granicy

  • 11.11.2021, 12:10
  • Red.
Kolejna próba sforsowania granicy fot. Terytorialsi/Twitter
Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o kolejnej próbie siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej przez migrantów. W okolicach Białowieży kilkaset osób próbowało sforsować graniczne zabezpieczenia.

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej wczoraj w rejonie Białowieży doszło do próby siłowego przekroczenia granicy przez grupę kilkuset migrantów. Atak rozpoczął się rzucaniem w stronę żołnierzy różnych przedmiotów, a następnie próbą zniszczenia ogrodzenia. Żołnierze oddali strzały ostrzegawcze w powietrze. 

 

 

 

 

 

Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Bartosz Grodecki przekazał w programie "Graffiti" najnowsze informacje, dotyczące działań służb przy granicy z Białorusią. Przyznał, że "w nocy miała miejsce siłowa próba przekroczenia granicy. Około 150-osobowa grupa migrantów chciała sforsować przejście na odcinku podlaskiego oddziału Straży Granicznej".

Ostatniej doby straż graniczna odnotowała 468 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Wobec 42 cudzoziemców zostały wydane postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

 

 

 

 

 

 

Red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe