Ukazał się kolejny numer "Nadbużańskich Sławatycz"

  • 12.11.2021, 08:13
  • Anna Chodyka
Ukazał się kolejny numer "Nadbużańskich Sławatycz" fot. UG Sławatycze
Interesujące wydarzenia historyczne, relacje z życia gminy oraz ciekawostki i archiwalne zdjęcia - to wszystko można znaleźć w XXI numerze rocznika „Nadbużańskie Sławatycze”. Publikacja wydawana jest od 2000 r., dzięki staraniom Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Sławatycze.

To jedyny tego rodzaju popularnonaukowy periodyk na obszarze południowego Podlasia. - Gdy publikacja powstawała, niewielu wówczas wierzyło, że się utrzyma. Jednak, przetrwała i funkcjonuje nieprzerwanie dalej, wzbogacając kulturowy dorobek ziemi sławatyckiej – mówi Bolesław Szulej sekretarz redakcji i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach.

Periodyk upowszechnia wiedzę o czasach minionych, dokumentując dorobek kulturowy gminy. - Publikacja pozwoliła na powrót do korzeni wielu migrantom, wywodzącym się z południowego Podlasia, a mieszkającym obecnie w różnych częściach kraju. Wiele tych powrotów na łamach naszego rocznika, było niezwykle wzruszających, sentymentalnych, z przysłowiową łezką w oku. Cieszy, że „Nadbużańskie Sławatycze” przyczyniły się do zwiększenia liczby publikacji o ziemiach nadbużańskich, że w kręgu pisarskim zaistnieli członkowie naszych rodzin, sąsiedzi czy znajomi – przekazuje Bolesław Szulej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 9 listopada

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe