Studia w Radzyniu może za rok

  • 12.11.2021, 08:19
  • Joanna Danielewicz
Studia w Radzyniu może za rok fot. pixabay.com/poglądowe
Nabiera kształtów współpraca powiatu radzyńskiego z Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Niewykluczone, że filia PSW ruszy w Radzyniu już w przyszłym roku.

Rozmowy dotyczące zorganizowaniem zajęć w systemie licencjackim na kierunkach pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne w Radzyniu Podlaskim, trwają od początku roku. Wiosną rektor PSW, dr hab. Jerzy Nitychoruk odwiedził Zespól Szkól Ponadpodstawowych, gdzie rozpoczęto rozmowy o rozszerzeniu działalności bialskiej uczelni na powiat radzyński. - Wystąpiliśmy z propozycją, by w naszym mieście, na bazie ZSP zorganizować zajęcia dla studentów z kierunków pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego – informował wówczas starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Kilka miesięcy później doszło do kolejnego spotkania. Tym razem starosta wraz z dyrektor ZSP, Grażyną Dzidą spotkali się z rektorem w siedzibie bialskiej uczelni, gdzie kontynuowano rozmowy dotyczące powołania w Radzyniu filii PSW. Obie instytucje oświatowe łączy wieloletnia współpraca oparta na umowie podpisanej 7 czerwca 2016 roku.

Po koniec października rektor PSW, tym razem z pracownikami uczelni ponownie zawitał do ZSP. - Rozmowy są coraz konkretniejsze, idą w kierunku, by w przyszłym roku otworzyć na kierunku stacjonarnym, dziennym studia w trybie licencjackim – mówi Szczepan Niebrzegowski. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 9 listopada

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe