Biała Podlaska: Muzyczne zaduszki po raz 34. Mamy dla was bilety!

  • 16.11.2021, 07:36
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Biała Podlaska: Muzyczne zaduszki po raz 34. Mamy dla was bilety!
Przed nami kolejna dawka świetnej muzyki w ramach najstarszej cyklicznej imprezy muzycznej w mieście. Mowa oczywiście o Bialskich Zaduszkach Jazzowych, które odbędą się już w najbliższą sobotę! Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na ten koncert. 

Co roku Jarosław Michaluk i Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe urządzają mieszkańcom naszego regionu wyjątkowe muzyczne uczty. Za nami już Biała Blues Festival oraz Podlasie Jazz Festival. Mamy listopad, a więc przyszedł czas na Bialskie Zaduszki Jazzowe, które w tym roku odbędą się już po raz 34!

Przypomnijmy, że Bialskie Zaduszki Jazzowe, to najstarsza cykliczna impreza muzyczna w Białej Podlaskiej. Poświęcona nieobecnym już artystom jazzowym. Zapoczątkowana przez nieżyjącą animatorkę kultury Adę Radzikowską, a w 1987 reaktywowana przez muzyka i animatora jazzu Jarosława Michaluka, który do dziś jest ich głównym inicjatorem i organizatorem. Podczas Zaduszek wystąpiło wielu wspaniałych artystów m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Maciej Strzelczyk, Jorgos Skolias czy Danuta Błażejczyk. Przez lata spotkania odbywały się w wielu miejscach na mapie miasta. A były to: Państwowa Szkoła Muzyczna, Galeria Podlaska, Empik, Rudy Kot, Kawiarnia Maleńka, Klub Jedynka, Klub NOT, Verona-cafe.

Tym razem, w sobotę, 20 listopada o godz. 18:00 w auli Regionalnego Ośrodka Badań i Rozwoju AWF przy ul. Akademickiej 2 w Białej Podlaskiej zagra Jazz Trio w składzie Bogusław Kutnik (piano), Jarosław Michaluk (kontrabas), Radosław Żyła (perkusja). Zespół wystąpi z gościnnym udziałem wirtuoza skrzypiec, Dawida Lubowicza. Skrzypek znany jest m.in. ze współpracy ze słynnym Atom String Quartet. 

W tym roku, zaduszkowy koncert poświęcony będzie pamięci niedawno zmarłego, wybitnego skrzypka Macieja Strzelczyka, który kilkakrotnie występował w Białej Podlaskiej m.in. właśnie podczas Zaduszek Jazzowych. Jego skrzypce można też usłyszeć na dwóch płytach bialskiego Jazz Trio.

Bilety w cenie 50 zł dostępne są przedsprzedaży w Pizzerii Roma przy ul. Brzeskiej 1 tel.83 344 44 20. Wejściówki będzie też można kupić bezpośrednio przed koncertem.

Zdobądź wejściówkę!

Dla naszych Czytelników mamy dwie podwójne wejściówki na 34. Bialskie Zaduszki Jazzowe. Jedną z nich będzie można zgarnąć, przynosząc do redakcji Słowa Podlasia przy ul. Warszawskiej 15, aktualne wydanie naszego tygodnika i pokazując nam ten artykuł z wydania papierowego. Wejściówkę otrzyma pierwsza osoba, która się zgłosi. Druga natomiast będzie do wygrania w konkursie, zorganizowanym na naszym profilu na Facebooku. Powodzenia!

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe