Region: Goździołko zamiast Litwiniuka

  • 16.11.2021, 07:43
  • Joanna Danielewicz
Region: Goździołko zamiast Litwiniuka fot. Adam Trochimiuk/Archiwum
Ponad tydzień temu ukonstytuował się zarząd lubelskiego regionu Platformy Obywatelskiej. Zabrakło w nim prezydenta Białej Podlaskiej. – Nie rekomendowałem prezydenta Litwiniuka, z tego okręgu rekomendowałem Marka Goździołkę – przyznaje szef regionalnej PO, Stanisław Żmijan. 

23 października odbyły się wybory władz PO w kraju, na szczeblach regionalnych oraz powiatowych. Nowym szefem PO na Lubelszczyźnie został Stanisław Żmijan, zdobywając 342 głosy. Jego konkurenci (obaj związani z Lublinem) otrzymali: Piotr Górski - 81 głosów, Grzegorz Nowakowski – 58 głosów.

Dwa tygodnie później członkowie partii wybierali zarząd regionalny PO. - Ustaliliśmy uchwałą rady regionu, że liczba wiceprzewodniczących w zarządzie będzie wynosiła cztery osoby. Kompetencją wybranego w powszechnych wyborach przewodniczącego jest rekomendowanie osób na te stanowiska. Ja rekomendowałem trzy osoby: posła Krzysztofa Grabczuka, posła Michała Krawczyka i prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Statut mówi, że z automatu po rekomendacji wchodzi do zarządu regionu prezydent miasta siedziby Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego – wyjaśnia przewodniczący Stanisław Żmijan.

W zarządzie regionu znalazło się też 13 miejsc dla członków. - Zgodnie z przepisami możemy tę ilość ustalić na od siedmiu do trzynastu osób. Podjęliśmy decyzję, że członków będzie trzynastu, bo zależy mi, żeby w zarządzie było jak najwięcej przedstawicieli z regionu – mówi Żmijan. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 16 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe