Powiat łosicki: Dyrektor oskarża starostę o mobbing

  • 16.11.2021, 07:46
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Dyrektor oskarża starostę o mobbing
Naciski psychiczne, próba zastraszania i pobicia to tylko niektóre z zarzutów jakie podniósł w swojej skardze na starostę Janusza Kobylińskiego, dyrektor podległego mu Zarządu Dróg Powiatowych w Łosicach – Adam Wawryniuk. O praktykach stosowanych przez starostę zawiadomił również prokuraturę. 

Zgodnie z treścią skargi podczas ostatniego spotkania pomiędzy starostą a dyrektorem miała wywiązać się awantura, podczas której szef zarządu powiatu zastraszał swojego podwładnego, a także sugerował pobicie.

- Starosta Janusz Kobyliński używał wtedy wobec mnie gróźb z których wynikało, że zamierza zrobić mi krzywdę fizyczną. Był wobec mnie bardzo agresywny, używał języka powszechnie uważanego za obelżywy, dodatkowo jego niewerbalne komunikaty dały mi podstawy sądzić, że wypowiadane przez niego groźby zostaną ziszczone – starosta krzycząc wymachiwał mi rękami przed oczami, pozorując chęć zadania ciosu, głową również wykonywał w moim kierunku ruchy sugerujące, że zostanę uderzony. Krzyczał na mnie używając słów obelżywych, chcąc w ten sposób zastraszyć mnie i wymóc całkowitą uległość. Przypisywał mi nieprawdziwe i nie mające potwierdzenia w faktach działania, sugerując tym samym naruszanie przeze mnie przepisów prawa – napisał Adam Wawryniuk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w łosickim wydaniu Słowa Podlasia z 16 listopada

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jan
jan 17.11.2021, 18:52
Takie jaja to tylko w Łosicach.Przewodniczący R. Pow. -kradnie. Dyrektor Rejonu Drug Pow.-kradnie.Jak ten powiat ma funkcjonować.Dlatego drogi w tym powiecie są jak ser szwajcarski

Pozostałe